Manželstvo medzi v Iráne väzneným pastorom Saeedom Abedini a jeho manželkou je ukončené

Len niečo málo cez rok po svojom slávnom prepustení z väzenia v Iráne, prenasledovaný Pastor Saeed Abedini a jeho manželstvo s Naghmeh prišilo minulý štvrtok do smutného konca. 

"Dnes bol môj rozvod po roku a pol legálne dokončený," vyhlásil Abedini minulý štvrtok na svojej stránke na facebooku.

Úradníci z okresného súdu Ada County v Idahu, kde boli podané rozvodové dokumenty v stredu povedali, že nemôžu podať podrobnosti o rozvode, pretože dokumenty boli zapečatené. Zdroj oboznámený so situáciou Naghmeh, ktorá teraz vystupuje pod jej dievčenským menom Naghmeh Panahi potvrdil, že rozvodový proces bol dokončený.

Pastor Saaed nedávno na facebooku obvinil Franklina Grahama zo zneužitia jeho situácie na zviditeľnenie jeho vlastnej organizácie a malú pomoc v jeho v jeho manželských problémoch. 

Hovorca organizácie Samaritan's Purse, ktorej je Graham riaditeľom, sa však obviniem bráni a uviedol pre noviny The Christian Post, že mu zabezpečili asistenciu pri prevoze z Nemecka do USA a asistenciu pri riešení manželských problémoch, či finančnú pomoc. 

Dva zdroje pre CP potvrdili, že Franklin Graham prestával s jeho podporou pre Abediniho, keď sa dozvedel o jeho mimomanželských vzťahoch pred ale aj po návrate z väzenie v Iráne. Táto skutočnosť má obsahovať aj žiadosť o rozvod. 

Na dotaz novín CP na dané obvinenie nereagoval, ale na facebooku obvinil Naghmeh zo šírenia falošných informácií pre média. 

Verejný záujem o tento pár, ktorý má dve deti, prišiel potom, ako bol Saeed Abedini zatknutý a väznený v rodnom Iráne, za misijné aktivity na dobu tri a pol roka. Počas tejto doby jeho manželka aktívne lobovala za jeho prepustenie.    
 
Zdroj: Christian Today
Foto: Facebook.com

 

 

Kategórie Zahraničie

Nechať odkaz

Tvoja emailová adresa nebude zverejnená