Singapurský pastor Kong Hee k zneužitiu finančných prostriedkov: Je mi to veľmi ľúto

 

Zakladateľ singapurského zboru Harvest, Kong Hee povedal svojej kongregácii, že mu je „veľmi ľúto“ za bolesť akou museli členovia prejsť potom, ako on a iní poprední členovia boli odsúdení za zneužitie finančných prostriedkov.

Kong Hee a päť ďalších cirkevných vedúcich bolo uznaní za vinných v roku 2015 zo zneužitia 50 miliónov singapurských dolárov – okolo 28 miliónov £. Peniaze boli použité na podporu hudobnej kariéry jeho manželky Sun Ho, jednej z pastorov zboru. Kong a ďalší obžalovaní tvrdili, že je to legitímna zborová služba a vhodné využitie finančných prostriedkov.

Kong Hee sa ospravedlnil svojmu zboru na počas sobotnej bohoslužby, infomovali Straits Times. Jeho ospravedlnenie prišlo deň po tom, čo počul, že jeho trest bol znížený z ôsmich rokov na tri roky a šesť mesiacov.

„Mám toho toľko čo povedať, ale to zhrniem do jednej vety, čo ako pastor chcem povedať. Je mi to veľmi ľúto za všetku bolesť, všetko sklamanie a za všetko zlé, čim ste si museli prejsť.“

A dodal:„Bolo mi cťou byť vášim pastorom. Mnohých z vás som viedol odo dňa svojej mladosti. Bolo to najväčšou výsadou môjho života.“

Jeho žena a 10 ďalších cirkevní predstavitelia sa k nemu pripojilo na pódiu.

Povedal, že sa naučil veľa lekcií v tejto životnej situácii a spomenul, že to môže byť posledný krát na dlhšiu dobu, čo sa im takto prihovára.

Kongov právnik Edwin Tong uviedol, že pastor nemal osobný prospech zo získaných peňazí a každý cent bol použitý pre misiu, s tým že zbor neutrpel žiadnu finančnú stratu.

Obžaloba nespochybňuje to, čo Tong uviedol: „Je nepochybné, že obžalovaný veril, že použíté cirkevné prostriedky sú na schválené cirkevné účely.“

Pri vynesení rozhodnutia sudcovia povedali, že šesť obžalovaných nemalo akýkoľvek prospech zo ziskov a verili, že zneužité investičné náklady budú k podpore záujmov cirkvi a na podporu evanjelizačného projektu Crossover.

Všetci obvinení požiadali o odklad nástupu trestu do väzenia.

 

Zdroj: Christian Today 

Foto: Christian Post

Kategórie Zahraničie

Nechať odkaz

Tvoja emailová adresa nebude zverejnená