Môže byť kresťan členom komunistickej strany?

 

Na populárnom internetovom fóre sa mladý čínsky kresťan nedávno opýtal, či ide ruka v ruke byť kresťan a zároveň vstúpiť do komunistickej strany, uvádza China Source.

Jedna odpoveď prišla z prekvapivého zdroja: Ústredný výbor komunistického zväzu mládeže ( CCCYL). Začalo to s jasným „nie“, a to nielen ku kresťanstvu, ale k žiadnemu náboženstvu. Následne sa zdĺhavým vysvetlením cituje ústavu komunistickej strany. Odpoveď skončila varovaním na „odolávaniu koróznemu náboženstvu.“

Thomas Müller, analytik spoločnosti World Watch Research Open Doors International, ktorá v roku 2017 uviedla Čínu ako 39. najzložitejšia krajina na svete pre kresťanov, to komentoval slovamo: „Prekvapujúce na tom nie je oficiálny postoj komunistickej strany, ale rýchlosť reakcie zo strany oficiálneho orgánu v on-line fóre. Zdá sa, že cítia ako je potrebné znovu a znovu opakovať svoje ideologické stanovisko. To sa stalo jasný trendom v poslednej dobe s tým, že čínske úrady stále viac spoliehajú na ideológiu.

Táto reakcia tiež ukazuje, že kresťania sú v Číne obmedzení, pokiaľ ide o výber možností profesijného rozvoja. Vzhľadom k tomu článku China Source však správne uvádza, že to neznamená, že Boh je obmedzený v otváraní ďalších príležitostí.

 

Zdroj: World Watch Monitor

Foto: ChineSource

Kategórie Zahraničie

Nechať odkaz

Tvoja emailová adresa nebude zverejnená