Je byť dlhodobo nezadaným Božia vôľa?

 

Ak ste kresťan a ide vám k tridsiatke a stále nie ste zosobášení, tak je možné, že máte pocity úzkosti, pretože ste si ešte nenašili toho pravého. Stretol som sa v poradni s mladými ľuďmi, ktorí sú paralyzovaní zúfalstvom a strachom, pretože Boh im nedal zatiaľ „toho pravého“ a myslia si, že urobili niečo zle.

Manželstvo je požehnaný dar od Boha. Avšak som presvedčený o tomto: Manželstvo nie je pre každého.

Boh miluje manželstvo a je navrhnuté tak, aby človek nemusel byť sám (Genesis 2:18). Ale manželstvo nie je jediný spôsob, ako zažiť partnerstvo a spoločnosť. Po prvé a predovšetkým ide o je naše partnerstvo s Ježišom, ktoré by malo byť naozaj dostačujúce. Potom sú tam naši priatelia a ďalší členovia rodiny.

Je život nezadaného výsledkom toho, čo robíte? V istom zmysle to platí. Túžba po sobáši so žiadnou aktivitou nebude takmer nikdy viesť k nejakémi výsledku. Ak sa chcete zosobášiť, ale neboli vykonané kroky na dosiahnutie tohto cieľa (napr modlitba, pôst, ísť na rande, povedať „áno“ mužovi, pozvať ženu von, atď), potom možno budete musieť začať jednať vo viere a ísť.

Niektorí slobodní muži a ženy majú svoje vlastné predstavy o manželstve. Trvajú na svojej ceste a majú vlastné štandardy pre partnera.

Príslovia 19:21 nám pripomína:„V ľudskom srdci je síce veľa zámerov, no rozhodnutie Hospodina pretrvá.“

Takže ak ste urobili všetko, čo je nutné (a nič viac než to) a stále sa nenašiel ten správny, ale viete, že túžba po manželstve tam stále je, je len jeden posledný spôsob, ako dokázať svoju vieru v Boha: trpezlivosť. Mnohokrát, keď Boh dáva sľub, bude si to vyžadovať, aby ste na naplnenie počkali. Otázkou je, či budete ochotní čakať?

A možno, len možno, niektorí ľudia do manželstva nikdy nevstúpia – či už je to veľmi nádejné, alebo nemajú na manželstvo vôbec chuť. Nech je to čokoľvek, je potrebné pochopiť, že Božia vôľa pre náš život je väčšia než len manželstvo. Nech je manželstvo akokoľvek báječné, Boh neviaže svoju vôľu a spokojnosť k tomu, ale k sebe.

Pripomeňme si Matúš 6:33, kde Ježiš nás nabáda vždy „hľadať najprv Božie kráľovstvo a jeho spravodlivosť.“

Byť slobodným nie je prekliatie ani náhoda. Božia vôľa je vždy dobrá, príjemná a dokonalá. Môžeme dôverovať tomu, že kamkoľvek nás Boh vedie, je to miesto, kde by sme mali byť.

 

Zdroj: Christian Today

Foto: Pexels.com

Kategórie Spoločnosť

Nechať odkaz

Tvoja emailová adresa nebude zverejnená