Žiadosť o adoptívnu rodinu pre 5 veriacich detí prinieslo obrovskú odozvu

 

Keď noviny v Spojených štátoch priniesli počas víkendu titulku „Hľadá sa rodina“ pre piatich súrodencov nečakali, že niečo neobvyklé by sa mohlo stať.

Ale niečo neobvyklé stalo len v priebehu pár hodín.

Kansas City Star vyvolalo masívne celoštátnu odozvu, keď uverejnil príbeh a fotku piatich súrodencov, ktorí sú v súčasnej dobe oddelení v detských domovoch, ale chceli zostať spolu v starostlivosti jedného adoptívnej rodiny.

Podľa Christian News všetkých päť deti chodí do kostola.

Verejná reakcia na článok bolo „úplne úžasná,“ hovorí Corey Lada z Kansas Children’s Service League, ktorá spolu so štátom Kansas spolupracuje na stránke pre adopciu detí s názvom AdoptKSKids.org.

Stovky otázok zo strany zainteresovaných rodičov vyplnilo odkazovú schránku Detskej ligy, zatiaľ čo viac ako 1500 odpovedí zaplnila e-mailovú schránku agentúry.

„Počas 13-rokov práce som tu nevidela nič podobné. Nič,“ povedala Lada.

Článok bol uverejnený na internetových stránkach v sobotu. The Star povedalo, že viac ako 4 miliónov čitateľovi kliklo na článok a vyše 1000 komentárov sa objavilo pod článkom.

Súrodenci sa skladajú z dvoch sestier a troch bratov, vo veku 2 až 11, a noviny The Star ich v článku pomenovali len ich krstnými menami.

Rodinné zázemie detí nebola popísané, ale článok stručne priblížil charakteristiky.

Najstarší Bradley je „milovníkom hudby,“ a je „trochu plachý a tichý, ale tí, ktorí ho poznajú hovoria, že je to úctivý a láskavý,“ uverejnili Star.

10-ročný Preston je energický milovník zvierat a outdoorových aktivít. Miluje rybárčenie a objavovania kedykoľvek to počasie dovolí,“ informujú.

8-ročná Layla „už plánuje robiť ošetrovateľku pre choré alebo zranené zvieratá.“

6-ročný Landon, 6 chce byť učiteľom telesná výchova, až vyrastie.

Najmladšia, Olivia je popisovaný ako „klbko energie“, ktoré „miluje byť objaté.“

 

 

Zdroj: Christin Today

Foto: Facebook.com

 

Kategórie Spoločnosť

Nechať odkaz

Tvoja emailová adresa nebude zverejnená